First race of my 2021 season

First stage of the Tirreno Adriatico and, as expected, it came down to a fast bunch sprint. For me, it was also the first race of the 2021 season, so it was important to get back to race rhythm after a long break. The team, once again, did a very good job and I was kept safe in the long, final straight line to the finish. The last kilometer was quite hectic and, unfortunately, I wasn’t in an ideal position to contest the sprint.
Prvá etapa pretekov Tirreno-Adriatico podľa očakávania vyvrcholila rýchlym hromadným špurtom. Pre mňa to nebola len prvá etapa, ale vôbec prvé preteky sezóny 2021, takže je hlavne dôležité dostať sa späť do pretekového rytmu po tak dlhej pauze. Tím odviedol veľmi dobrú prácu a ja som prišiel v bezpečí až po dlhú cieľovú rovinku. Posledný kilometer bol dosť hektický a bohužiaľ nebol som v ideálnej pozícii aby som mohol v špurte zaútočiť na víťazstvo.
Tirreno Adriatico 2021 – 56th Edition – Lido di Camaiore – Lido di Camaiore 156 km – 10/03/2021 – Peter Sagan (SVK – Bora – Hansgrohe) – photo Luca Bettini/BettiniPhoto©2020